تبلیغات
شهر خبر - دانشجویان شهید چه می گویند

شهر خبر

شنبه 7 آذر 1388

 

اینكه بدانیم دانشجویان شهید چه میخواستند برای هر كسی مهم نباشد بدون شك باید برای منادیان راه امام و شهدا كه زیر پرچم سبز نفاق ساز تفرقه را كوك كرده اند باید بسیار مهم باشد.

این وصایا و جملات بدون تردید سندی است برای اثبات ادعای كسانیكه خود را پای بند به انقلاب و امام و رهبری میدانند اما با تمام وجود قصد دارند ولایت فقیه و جمهوری اسلامی را با راه اندازی كودتای خیابانی نابود و خدشه دار كنند.

امری كه تا زمان زنده بودن و نفس كشیدن وارثان شهدا و دانشجویان شهید محقق نخواهد شد و خیال خامی است.

بخشی از وصیت نامه دانشجوی شهید حسین الماسی:

 توصیه‌ام به تمام برادران و خواهران مسلمانم، یاد خدا و تقوای او می‌باشد. از برادران و خواهرانم می‌خواهم كه به نماز بسیار اهمیت دهند. ضمناً مطالعة كتب اسلامی را فراموش نكنند كه مطالعه در رسیدن انسان به حقیقت كمك بزرگی می‌نماید. از شما ملت قهرمان می‌خواهم اكنون كه ریسمان محكم الهی را چنگ زده‌اید و آن ولایت امام بزرگوار خمینی بت‌شكن می‌باشد هرگز آنرا رها نكنید. از تفرقه و اختلاف شدیداً بپرهیزید كه اگر اینگونه كه تاكنون به انقلاب وفادار مانده‌اید باز هم در وفاداری به انقلاب و امام باشید، شما به رهبری این امام بزرگ مستضعفین جهان را از چنگال ابرمستكبران نجات خواهید داد.

جمله ای از وصیت نامه دانشجوی شهید مسعود احمدیان:

برادران من این جمهوری اسلامی یک چیز مفتی نبود که به آسانی به دست ما رسید بلکه این یک حماسه بود که خط خط آن را با خون بهترین عزیزانمان بر کربلای ایران و در نینوای خوزستان نوشتیم و به دست آیندگان سپردیم .

و شهید حاج حسین محقر میگوید:

در جبهه حوزه و دانشگاه امروز باید تمامی موجودی ما برای دفاع از استقلال و حاكمیت سیاسی انقلاب مصرف شود. اگر امروز از پای ننشینیم و با مشغول كردن خویش در لابلای كتاب‌ها و استدلال‌های منطقی بی روح وبریده از دردهای جامعه، وظیفه حساس و خطیر خود را فراموش كنیم هرگز خداوند ما را نخواهد بخشید. هرگز نخواهیم توانست در برابر خون به ناحق ریخته شهدا پاسخی قانع كننده داشته باشیم.

به حسینم بگویید پدرت در راه حسین علیه السلام رفت تو نیز باید در این راه گام برداری و راه پدر شهیدت را استمرار بخشی و تا تحقق اهداف پاك شهیدان هرگز از پای ننشینی. با رشد خود در سه بعد علم، تقوا و عمل آنچنان باش كه اسوه‌ای برای جامعه انقلابی اسلامیمان باشی.

 

اینهم عبارتی است از شهید نقی صنایع پركار در لزوم حفظ ولایت فقیه:

سلاح رزمندگان در درجه اول عشق و امید و گریستن و دعا كردن به پیشگاه خالق بزرگ است. خداوند به ما دستور داده كه از ولایت فقیه پیروی كنیم حتی شما یك چیزی را   یقین كردید و امر ولی فقیه بر خلافش بود باید پیروی كنی چون خداوند دستور داده، در آخرت هم ما در پیشگاهش جواب داریم و گرنه مجبوریم افسوس بخوریم. انسان باید در زمان از دست دادن مال و فرزند و... آنگاه كه خدای ناكرده احتمال سقوط به ورطه كفران نعمت است، باید به فكر خدا باشد.

 

دانشجوی حسین پر سعید دیگر همسنگری از دانشجویان است كه از وحدت و آبادانی ایران میگوید:

ما از انقلاب انتظاری نداریم و باید ببینیم كه انقلاب از ما چه انتظاری دارد. چون ما در مقابل همه شهادت طلبی ها و ایثارگریهای برادرانمان در جبهه ها كاری برای انقلاب انجام نداده ایم.

من فكر نمی كنم برای انقلاب كاری انجام داده باشم و اگر كاری هم انجام داده باشم وظیفه اسلامی و ملی خود می دانم و نه چیز دیگر.

صدور انقلاب جز با نمونه كردن جامعه و كشور خود و الگو ساختن آن امكان ندارد؛ زیرا مستضعفین با نگاه كردن به جامعه ما خوب یا بد بودن انقلاب را تشخیص می دهند و برای الگو كردن جامعه باید ابتدا از خودمان شروع كنیم و در ساختن خود بكوشیم.

به طور كلی رمز پیروزی انقلابات انبیا سه چیز بوده است:

1- مكتب: این كه انقلاب ما برخاسته از متن مكتب و براساس آن بوده است.

 2- رهبری: رهبر انقلاب رهبری مكتبی، قاطع و سازش ناپذیر است و همه شرایط یك ولی فقیه را دارد.

 3- حضور مرم در صحنه و وحدت همیشگی مردم.

 

بخشی از وصیت نامه دانشجوی شهید محمد حسین املشی:

برادران و خواهران مسلمان و انقلابی‌ام، قدر این لحظات بزرگ و تكرار نشدنی و این انقلاب شكوهمند و این رهبر بی نظیر را بدانید و قدر و ارزش یكدیگر را بدانید و برای پیروزی نهایی انقلاب اسلامی كه تنها راه رسیدن ملتها به سعادت و فضیلت است از هیچ كوششی دریغ نكنید كه با ارزش ترین چیزها دست شماست. شما با كار و جهاد و خلاقیت و سازندگی خود را پایدار و بارور سازید و با عزم راسخ همچون كوه شب و روز تلاش كنید و از این انقلاب پاسداری كنید  و حرمت خون شهدا را نگه دارید كه آنان بسیار بر گردن شما و نسلهای اینده حق دارند.

به برادران و خواهران زحمتكش و فداكار سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین و روحانیون پیرو امام درود می‌فرستیم و سلام به همه برادران و خواهران مومن و ایثارگر جهاد سازندگی برسانید همانها كه امام دربارشان فرمودند: خورشید یكی از نهادهایی كه از میان مردم جوشید جهادسازندگی است و  از تمام كسانی كه كاری برای انقلاب نكرده اند و زحمتی برای انقلاب نكشیده اند تا قدر آن را بدانند می خواهم لااقل سكوت كنند و خاموش باشند و خون شهدا را كه همه آنها از شما عاقل تر و صالح تر بودند و بیشتر ارزش زندگی را می‌فهمیدند پایمال نسازید.

 

بخشی از وصیت نامه شهید جلال الدین موفق:

توصیه عاجزانه‌ام به برادران عزیز این است كه قدر نعمت عظیم پاسداری از اسلام را بدانند و تحمل مشكلات و رنج‌ها باعث نگردد خدای ناكرده از میدان بیرون روند بلكه باید استقامت و توكل در راه هدف بزرگ را وسیله نیل به پیروزی قرار دهند. ایثار و فداكاری و شهامت و شجاعت را پیشه خود كنید. در طول زمان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، با اقتدا به مولایم حضرت علی(ع) با عشق به شهادت،‌به آینده امید بسته‌ام و سوز گدازی درونی دایم مرا به مرگ خونین فرا خوانده است طوری كه هر وقت به مرگ می‌اندیشم دعایم این بوده: كه خدایا آرزویم این است كه با حالتی عاشقانه و عارفانه از این دار فانی رخت بربسته به سوی تو پرواز كنم. آری آرزویم این است كه مرگ را برایم عروج ملكوتی از سرای فنا به دار بقا قراردهد؛ كه اگر این مهم حاصل شد آرزوی دیرینه‌ من بوده و با شناخت و آگاهی در این راه قدم نهاده‌ام.

شهید مقصودلو:

انقلاب‌ اسلامی‌ ما هنوز به‌ پیروزی‌ نهایی‌ خود نرسیده‌ و جوانان‌ عزیز و امت‌ مسلمان‌ تا محو كامل‌ امپریالیزم‌ به‌ سركردگی‌ آمریكا نبایستی‌ آسوده‌ باشند. اگر شهید شدم‌ مرا در دیاری‌ دفن‌ كنید كه‌ موجب‌ حركت‌ و رشد و آگاهی‌ بیشتری‌ شود.

موسی الرضا آزادی پور در سال 1344 در بجنورد متولد شد و دانشجوی مقطع کاردانی بود که در سال 1366 به فوز عظیم شهادت نایل آمد.
وی در بخشی از وصیتنامهاش مینویسد: "... به عنوان یک بسیجی از برادران و خواهران مسلمان میخواهم همچنان در صحنه بوده و رزمندگان اسلام را بیش از پیش کمک کنند و نگذارند که منافق با چهره مسلمان، اتحاد شما را از هم بشکند.
از خواهران میخواهم با حجابشان، رزمندگان را خوشحال و مسرور کنند. از پدر و مادرم می خواهم با صبر و شکیبایی خویش، به دشمن ثابت کنند که امانتی که در نزدتان بود به صاحب اصلیاش تحویل دادهاید ..."
محمود عباس پور در سال 1341 در شهرستان اسفراین دیده به جهان گشود. وی دانشجوی مقطع کاردانی بود و در سال 65 در مهاباد جامه شهادت پوشید و در اسفراین رخ در نقاب خاک کشید.
در بخشی از وصیتنامه این شهید آمده است: "آری به جبهه میروم تا بگویم یا حسین (ع) اگر نبودم که به ندای "هل ناصر من ینصرنی" تو لبیک گویم، در این زمان با هزار التماس و درخواست موفق شدم به دانشگاهت اعزام شوم تا به امر فرزند برومند و بزرگوارت امام خمینی (ره) جامه عمل بپوشانم."
حمید مرتضویراد در سال 1347در روستای سنخواست از توابع شهرستان جاجرم متولد شد. او دانشجوی مقطع کاردانی بود که در سال 1365 در عملیات کربلای پنج در شلمچه به شهادت رسید و در روستای سنخواست آرمید.
وی همواره بر این باور بود که «حضور در جبهه، نمره بیست تحصیل من است …»
آخرین توصیه شهید: «…تقوای الهی پیشه نمایید، محافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی باشید و با فساد اخلاقی و اجتماعی بخصوص مواد مخدر مبارزه کنید …»
موسی یوسفی در سال 1345 در بجنورد متولد شد. یوسفی دانشجوی مقطع کارشناسی بود و در سال 1366 در میمک به شهادت رسید.
فرازی از وصیتنامه شهید: " ای عزیزان شهید کسی است که در میدان جنگ و در خدمت امام یا نایب او کشته شود و هر کس در زمان امام زمان (عج) در حفظ اسلام کشته شود، یقینا به او ملحق خواهد شد، شهادت عبارت است از نبوغ درخشان حیات در کمال هوشیاری و آزادی.
غلامعلی تاو در سال 1344 در شیروان متولد شد و دانشجوی رشته کاردانی بود که در سال 1365 در شلمچه شهید شد.
در بخشی از وصیتنامه این شهید آمده است: " ... رفتن به جبهه، واجبتر از دانشگاه است و جنگیدن با دشمن و دفاع از وطن و ناموس برتر از تدریس است ... "
رجبعلی شعبان پور در سال 1340 در شیروان متو.لد شد. وی دانشجوی مقطع کاردانی بود و در سال 1365 در خون شهادت غلطید. او در وصیتنامهاش مینویسد:" ... نجات اسلام، هجرت میخواهد، حفظ اسلام همت میخواهد، بقای مکتب وحدت میخواهد، بدانید که من آزادانه و آگاهانه این راه را انتخاب کردهام و تنها هدفم در تمام ناامیدیها، در راه خدا عاشقانه گام برداشتن بود..."
محسن عزیززاده در سال 1348 در روستای جاجرم متولد شد. عزیز زاده دانشجوی مقطع کارشناسی بود که در سال 1366 به ملکوت پرواز کرد.
فرازی از وصیتنامه شهید: " ای دوستان گرامی! مبادا اسلحه من را بر زمین بگذارید. امیدوارم که ادامه دهنده راه من باشید و تا نابودی دشمنان اسلام و استکبار جهانی و گروهکهای ضدانقلاب، از پای ننشینید چون آنهایی که مانده اند مسوولیتشان بیشتر است. "
سیدمصیب لنگری در سال 1346 در بجنورد متولد شد. وی دانشجوی رشته پزشکی بود که در سال 1365 در شلمچه شهید شد و در گلزار شهدای بجنورد در سینه خاک آرمید. این شهید در بخشی از وصیتنامه اش مینویسد:" عزیزان عشق به امام، حفظ ارزشها و تقوای اسلامی و دهها مورد دیگر را میتوان در یک کلمه خلاصه کرد و آن عشق به حضرت حق است. سعی کنید که آن را به دست آورید. در واقع دعوت به این عشق، دعوت به همه موارد است زیرا آنها مقدمه این عشق الهی هستند و بدانید که به دست آوردن این عشق بسیار سخت و مشکل است."

 

بخشی از وصیت نامه شهید دانشجو مجتبی مداح:

انسانهایی كه پیرو ولایت و رهبر نیستند ظاهراً زنده هستند. هر كس برای خود آرزویی دارد ومن سه آرزو داشتم و آرزو های من این بود كه امام امت را زیارت كنم كه سعادت پیدا نكردم. دوم به كربلا بروم قبر شش كوشه اباعبدا... الحسین (ع) را زیارت كنم، این آرزو هم به دلم ماند و سوم شهادت بود كه به فیض شهادت می رسم و همین امید به شهادت بود كه قلبم را تسكین می داد

اینهم وصیت نامه شهید همت برای انانی كه در كنش های منافقانه شان شعار سرمی دادند بسیجی واقعی همت بود و باكری .بخوانند و ببینند همت كسانیكه با آنان برای نابود كردن ایران و طنین اندازی صدای نحس نفاق همدستی میكنند را چگونه میدید:

سردار سرلشگر شهید حاج محمد ابراهیم همت - فرمانده لشگر 27 محمد رسول الله

هر شب ستاره ای را به زمین می کشند و باز این آسمان غم‌زده غرق ستاره است ، مادر جان  می دانی تو را بسیاردوست دارم و می دانی که فرزندت چقدر عاشق شهادت و عشق به شهیدان داشت.

مادر، جهل حاکم بر یک جامعه انسانها را به تباهی   می کشد و حکومت های طاغوت مکمل های این جهل اند و شاید قرنها طول بکشد که انسانی از سلاله پاکان زائیده شود و بتواند رهبری یک جامعه سر در گم و سر در لاک خود فرو برده را در دست گیرد و امام تبلور ادامه دهندگان راه امامت و شهامت و شهادت است.

مادرجان، به خاطر داری که من برای یک اطلاعیه امام حاضر بودم بمیرم ؟ کلام او الهام بخش روح پرفتوح اسلام در سینه و وجود گندیده من بوده و هست.
اگر من افتخار شهادت داشتم از امام بخواهید برایم دعا کنند تا شاید خدا من روسیاه را در درگاه با عظمتش به عنوان یک شهید بپذیرد ؛

مادر جان من متنفر بودم و هستم از انسانهای سازش کار و بی تفاوت و متاسفانه جوانانی که شناخت کافی از اسلام ندارند و نمی دانند برای چه زندگی می کنند و چه هدفی دارند و اصلا چه می گویند بسیارند. ای کاش به خود می آمدند. 

از طرف من به جوانان بگوئید چشم شهیدان و تبلور خونشان به شما دوخته است بپاخیزید و اسلام را و خود را دریابید نظیر انقلاب اسلامی ما در هیچ کجا پیدا نمی شود  نه شرقی - نه غربی؛ اسلامی که : اسلامی ...  ای کاش ملتهای تحت فشار مثلث زور و زر و تزویر به خود می آمدند و آنها نیز پوزه استکبار را بر خاک می مالیدند. 

مادر جان، جامعه ما انقلاب کرده و چندین سال طول می کشد تا بتواند کم کم  صفات و اخلاق طاغوت را از مغز انسانها بیرون ببرد ولی روشنفکران ما به این انقلاب بسیار لطمه زدند زیرا نه آن را می شناختند و نه برایش زحمت و رنجی متحمل شده اند از هر طرف به این نو نهال آزاده ضربه زدند ولی خداوند، مقتدر است اگر هدایت نشدند مسلما مجازات خواهند شد .

پدر و مادر ؛ من زندگی را دوست دارم ولی نه آنقدر که آلوده اش شوم و خویشتن را گم و فراموش کنم
علی وار زیستن و علی وار شهید شدن, حسین وار زیستن و حسین وار شهید شدن را دوست می دارم

شهادت در قاموس اسلام کاریترین ضربات را بر پیکر ظلم، جور،شرک و الحاد می‌زند و خواهد زد.
ببین ما به چه روزی افتاده ایم و استعمار چقدر جامعه ما را به لجنزار کشیده است ولی چاره ای نیست اینها سد راه انقلاب اسلامیند ؛ پس سد راه اسلام باید برداشته شودند تا راه تکامل طی شود  مادر جان به خدا قسم اگر گریه کنی و به خاطر من گریه کنی اصلا از تو راضی نخواهم بود.
زینب وار زندگی کن و مرا نیز به خدا بسپار
( اللهم ارزقنی توفیق الشهادة فی سبیلک) .
و السلام؛
محمد ابراهیم همت

همصدا با شهیدان دانشجو ما دانشجویان ایران تا آخرین لحظات زندگی و تا اخرین قطرات خون همپیمان و مطیع امر رهبر عزیزمان خواهیم بود به نفاق و تفرقه نه خواهیم گفت.

 • نظرات() 
 • crazy cake swap hack
  یکشنبه 6 اسفند 1396 07:00 ق.ظ
  این پست ارزشمند است کجا می توانم بیشتر بیاموزم؟
  panda pop hack
  جمعه 4 اسفند 1396 09:01 ب.ظ
  من چیزهای خوب زیادی را اینجا خوانده ام. قطعا ارزش گذاری نشانه برای بازبینی.
  من تعجب می کنم که چقدر تلاش می کنید که یکی از این سایت های پرطرفدار را ایجاد کنید.
  Free Nintendo
  جمعه 24 آذر 1396 04:20 ب.ظ
  به طور کلی من مقاله ای در وبلاگ نمی خوانم، اما می خواهم بگویم این نوشتار است
  بسیار مجبور شدم نگاهی به آن بیاندازم و آن را انجام دهم! نوشتن شما
  سبک من شگفت زده شده است با تشکر، مقاله بسیار خوب
  imvu hack
  دوشنبه 13 آذر 1396 07:04 ب.ظ
  من مطمئن نیستم که شما اطلاعات خود را دریافت می کنید، اما
  موضوع عالی من نیاز به صرف وقت برای یادگیری خیلی بیشتر و یا
  درک بیشتر برای اطلاعاتی که من به دنبالش بودم متشکرم
  این اطلاعات برای ماموریت من
  are psychics real
  سه شنبه 30 آبان 1396 06:25 ب.ظ
  در واقع شما با ارائه آن واقعا آسان به نظر می رسد، اما من این را پیدا کردم
  موضوع واقعا چیزی است که من فکر می کنم
  من به هیچ وجه نمی فهمم این نوع احساس نیز دارد
  پیچیده و بسیار گسترده برای من. من یک نگاهی به آینده برای قرار دادن شما دارم
  من تلاش میکنم که از آن آویزان شوم
  std test
  شنبه 13 آبان 1396 06:52 ب.ظ
  روش خوبی برای توضیح دادن و ارسال دلخواه برای به دست آوردن اطلاعات در مورد موضوع ارائه من، که من می خواهم به انتقال در دانشگاه.
  std testing price
  شنبه 13 آبان 1396 05:54 ب.ظ
  اگر برخی از آنها می خواهند با بیشترین تکنولوژی های جدید به روز شوند
  بنابراین او باید برای دیدن این صفحه وب و روزانه به روز شود.
  ask psychic question
  جمعه 12 آبان 1396 08:02 ب.ظ
  وقتی که من در ابتدا اظهار نظر کردم، بر روی "اطلاع از من وقتی نظر جدید اضافه شده است" را کلیک کرده و در حال حاضر هرکدام
  یک نظر اضافه شده است من چهار ایمیل با نظر مشابه دریافت می کنم.
  آیا راهی وجود دارد که بتوانید مرا از این سرویس حذف کنید؟
  به سلامتی!
  best supplement insurance plans
  چهارشنبه 10 آبان 1396 06:02 ب.ظ
  من بازدید کننده منظم هستم، چگونه همه شما هستم؟ این مقاله ارسال شد
  در این سایت واقعا خوب است
  Bart
  دوشنبه 9 مرداد 1396 09:01 ب.ظ
  For the reason that the admin of this website is working, no hesitation very shortly
  it will be famous, due to its feature contents.
  free std testing near me
  یکشنبه 4 تیر 1396 07:24 ب.ظ
  قلب از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین
  اصل آیا نه کار کاملا با من پس از برخی
  از زمان. جایی در سراسر جملات شما در واقع قادر
  به من مؤمن اما فقط برای while.
  من با این حال کردم مشکل خود را با فراز در
  منطق و شما ممکن است را خوب به پر همه کسانی شکاف.
  که شما که می توانید انجام من را قطعا بود در گم.
  Dorthy
  دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 08:17 ب.ظ
  Hi, all is going nicely here and ofcourse every one is sharing data, that's really excellent, keep up
  writing.
  Boyce
  دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:06 ق.ظ
  Hi there very nice website!! Guy .. Excellent ..

  Amazing .. I'll bookmark your blog and take the feeds additionally?
  I'm happy to seek out a lot of helpful information right here within the submit, we'd like work out extra strategies in this regard, thank you for sharing.
  . . . . .
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :